Víkend u koní - Sobota

15. května 2012 v 16:21 | Maya |  Jezdecký deník
O pátku jsem vám psala TADY. Jdeme dál :)

Sobota
V sobotu jsme se s Gabčou probudili dvě hodiny před rozcvičkou. Ještě se mi nikdy nestalo, že bych se někdy dobrovolně probudila o půl 6 :D Chvilku jsme si četli, pak jsme si otevřeli okno a fotili jsme oslíky ve výběhu, no a pak jsme se učesaly, oblékly a šly si vyčistit zuby, než tam bude řada.

Oslíci ve výběhu Šárka

Pak jsme šli na rozcvičku a po rozcvičce na snídani. Přijeli ještě Pavlína a Gabča.
Potom jsme šli čistit koně. Stáhli jsme si je z výběhů a Barča nám ukázala, jak se koně. Já jsem to slyšela už asi 5x to stejné na táboře a tak :D. Pak jsme čistili. Společně s Pavlínou jsem čistila Bellis, která má porodit snad každou hodinou. Mezitím jsem i fotila.
Já a Bellis Barča a Nina
Bláznivý hříbě.. :D Fiesta Odpočinek ve výběhu.. :) Zleva: Kamarádka, Miška, Anežka
Po chvilce začalo pršet, tak jsme odvedli koně do stáje. Tam jsme pokračovali v čištění. Zapletla jsem Nině copánky a Barča nám ukázala, jak se čistí kopyta. Mezitím pomalu přestávalo pršet, tak jsme se venku učili koně vodit. Pro některé to byla známá věc, ale někteří to zkoušeli poprvé v životě.
Nina - copánky Nejmladší Lia vede Simona
Pak se zase rozpršelo a já jsem se začala bát, aby nám vyšla vyjížďka.
Po obědě jsme ale vyrazili. Měla jsem Halinu, která je strašně citlivá na hubu. Ale byla hodná, skvěle posluchala a chvilkama dávala hlavičku pěkně dolů. Jelikož nás bylo 13 na 5 koní, tak jsme se v půlce cesty vystřídali, aby se projeli všichni.
Já na Halině před stájí Lia na Simonkovi
Po vyjížďce jsme koně zase ve stáji vyčistili. Když jsme byli s Halinou hotoví, tak jsme se s ní jen tak mazlily. Ale najednou se Halča zamotala do vodítka a začala kopat do všech stran. Gabča s Gabčou (:D), která se o ni zrovna opírala okamžiě odskočili pryč, ale já jsem byla v "rožku" tak jsem neměla kam jít. Jenom jsem doufala, že mě nekopne. Pak se zastavila a s natačeným krkem a rozkročenýma nohama se zastavila, ale pořád byyla zamotaná. Přelezla jsem vedle k Mišce a Barča mezitím přinesla nůž, aby jí mohla rozříznout vodítko a aby se neuškrtila. Ještě jsme se s holkama chvilku vzpamatovávaly z toho šoku, ale po chvilce jsme se mi i Halča uklidnili.
Halča
Večer měl být táborák, ale protože pořád poprchávalo, tak jsme si jenom opekly špekáčky na "grilu" dole u hospody. I tak byly víborné. Malá Barča se pořád smála a brzo i nás nakazila svou náladou. Když jsme se jí zeptaly, proč se pořád tak směje, tak řekla: "No, já mám občas takový období. Hlavně s váma dvěma" a ukázala na mě a Gabču :D. Saamozřejmě další záchvat smíchu. :D
Malá Barča Gabča s Barčou
Velká Barča s Fidem Melanie
No a pak jsme šli na procházku k rabníku. Pořád jsme s malou Barčou dělali blbosti. S Gabčou jsme se shodli na tom, že je nejkrásnější holčička na světě. Nevěřila nám.
Já a Gabča Barča s Meggie
A pak spát. S Gabčou jsme vykecávaly dlouho do noci. Nechtějte vědět o čem. Jenom doufáme, že nebyli otevřené dveře a nikdo nás neslyšel.. :DDD

O neděli zase příště ;)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Áďa Áďa | Web | 15. května 2012 v 18:39 | Reagovat

:-) Tak to zní dobře :-)

2 Rivee* Rivee* | Web | 15. května 2012 v 19:38 | Reagovat

Tak to se máš. :-) Víkend musel být úžasný. :)

3 katty katty | Web | 16. května 2012 v 19:25 | Reagovat

To muselo být moc fajn, říkám si, proč už jsem z těch táborových akcí vyrostla... Zopakovala bych si to hned!!:)

4 NaTyy NaTyy | Web | 18. května 2012 v 17:49 | Reagovat

ahoj,beru tě mezi affs :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama