Tábor 2012

7. července 2012 v 20:10 | Maya |  Jezdecký deník
Ahoj, tak jsem zpět :/. Někteří by se možná domů těšili, ale já ne. Opravdu se mi nechtěla. Hlavně od Bellis. Byla jsem týden s mojí nejoblíbenější klisnou a ještě víc jsem si ji oblíbila.. Teď ji zase dlouho neuvidím.. :/
Ale bylo to fakt fajn :). Všichni jsme si zacválali, skočili křížek.. Nepředbíhejme. Já se pěkně rozepíšu ;)

Neděle

Přijeli jsme asi ve tři hodiny. Skoro všechny jsem tam znala, takže jsem byla ráda. Už když jsme čekali na ostatní, tak jsme se hodne nasmáli. Takže fajn. :) Když všichni přijeli, tk jsme šli na prochlídku farmy a Barča nám představila všechny zvířata. A po prohlídce jsme to vzali přímo do rybníku. Parádně jsme se schladili. A taky poprvé začala hra "Hovado!" (kdž někdo řekl "hovado", všichni se potopili pod vodu :D). Asi nemusím psát, jak ta hra vznikla.. :D
No a potom táborák :) Byl až nahoře ve výběhu dvou nvých welsh poníků - Inosence a Ivory. Dalo zabrat, než jsme tam došli, ale stálo to za to. Byl tam nádherný výhled na celý Jalovák..:)

Pondělí

V pondělí už jsme jezdili. Na louce (jízdárně). Měla jsem Myšku (lipicánka). Totálně mi to nešlo.. Jezdilo se naštěstí jenom krokem. Ale Myška byla hodně protivná, kvůli těm mouchám a hovadům :/. Nevyjížděla rohy, vycházela z obdélníku a nechtěla zastavovat. A to ani, když si na ni sedla Barča. Ale i já jsem dělala chyby. Přiznám se, že jsem byla celkem ráda, když už jsem slezla. Doteď mám odřené malíčky od otěží..
Po obědě jsme šli zase plavat a pak jsme různě pracovali. Například čistili boxy, zametali a tak. A večer jsme jeli na vyjížďku. Já a Anička jsme měli jet na Bolkovi (nedávno obsedlý osel), ale.. Vyčistili jsme ho, nauzdili, ale když chtěl Anička nasednout, tak ji málem zhodil. Pak vykopával, prostě nechtěl, aby se na něm jelo. Tak si na něj sedla Barča a taky jí dal zabrat. A protože už bylo celkem pozdě, tak ho nechali doma. A tak jsme se přidali k holkám. Už nevím, na kom jela Anička, ale já jsem zamířila rovnou k Bellis. Kvůli odřenině od podbřišníku jela bez sedla. Ani nevíte, jaká to bla nádhera. Vlasně to bylo moje přání - projet se na ní bet sedla. Už byla skoro tma. Krásně hřála... Na ten okamžik dlouho nezapomenu. ♥

Úterý

V Úterý jsme byli zase na louce a já jsem měla Bellis. Musím říct, že to bylo snad o 100% lepší, než v pondělí :) Navolno jsme jezdili jenom krokem - dělali jsme rzné jízdárenské cviky a pak si nám Barča vzala každého na lonž, aby jsme si zaklusali. Klus na ní je úžasný, jenom šla trochu rychle, tak jsem ji musela brzdit.. :) Miluju ji :)
Po obědě opět plavání a navečer jsme zase jezdili. Všichni se vstřídali na Simonovi na lonži a všichni jsme si zacválali. Ale předtím jsme se projeli na oslících :). Jela jsem jako první, na Barči (oslík, ne trenérka) a ta mi začala vyhazovat. Ale byla jsem na vodítku, takže pohoda :) A pak už byla hodná.
No a pak jsme cválalii! Můj druhý cval v životě :) Byl to úžasný pocit :)) Jenom jsem měla trochu strach, zvlášt, když jsem viděla na Simonovi ostatní - některým nekolikrát vyhodil, jiným se rozběhl tryskem.. Prostě ho to už nebavilo... Dám vám sem určitě video :)

Středa


Ve středu byl "nejezdící den", aby si koně odpočinuli. Nejdřív jsme udělali nějakou práci a po obědě jsme měli první soutěž. V lese jsme měli vyznačenou tasu z fáborků. Po cestě bylo taky 15 otázek, nebo úkolů týkjících se koní. Běžela jsem se Kačkou jako první a umístili jsme se na krásném.. pozor... 1. místě! :) Potom jsme všichni dostali mapky a měli jsme po celém Jalováku hledat poklad. Každý ho měl schovaný někde jinde a vyhrál ten, kdo ho donesl jako prní zpátky. Jenže jsme trochu tu mapku nepochopili, takže jsme bli 3. z 5 :) Ale já jsem spokojená.
A večer byla ještě jedna soutěž :). Šli jsme do lesa a měli jsme za úkol postavit domeček pro skřítky. Byla jsem zase s Kačkou a přidala se k nám i Kája, která nebyla na táboře, ale byla tam na prázdninách u dědy (ten tam pracuje u koní) a neměla tam žádné kamarády, taky bývala s náma. Stavěli jsme domeček a ona mi najednou řekla: "Já se těch skříků bojím". (Je jí 5 let ;)) Tak jsme jí s Kačkou vysvětlovali, že se jich nemusí bát a že když uvidí, jaký domeček jim postavila, tak budou moc rádi. A taky jsme jí řekli, že je to domeček třeba i pro ty skřítky, kteří pomáhají Ježíškovi a ona začala, že by chtěla šatičky, jako má Popelka. Bylo to úžasné, kdybyste ji viděli, jak nadšeně mi je popisovala.. :)

Čtvrtek

Ve čtvrtek jsme zase jezdili a já jsem měla jak jinak, než Bellis. Bylo to jako minule, nepřed ježdění po jízdárně a pak si nás Barča vzala na lonž, aby jsme si zaklusali. Tentokrát jsem z toho klusu měla ještě lepší pocit, protože už tak nevalila dopředu a Barča mě dost chválila. Ježiš já jsem byla táák šťastná, že nám to spolu šlo.. :)
A odpoledne jsme se šli fotit :) Každý si vybral koně, na kterém se chtěl vyfotit a jelo se bez sedla k rybníku, kde nás Barča nafotila. Fotky nám pak dala v sobotu :). Ještě jí napíšu a ona mi je pošle, tak vám je pak ukážu. Myslím, že vám je jasné že jsem se fotila na Bellis :)

Pátek

V pátek jsme jeli na dvouhodinvou vyjížďku :)) Jela jsem opět na Bellis a zase bez sedla, protože má to odřené bříško. Střídali jsme se na ní se Zuzkou. Ona jela první a já jsem ji vedla, jelikož má pověst útěkářky. Jeli jsme lesem, takže místo toho, aby jsme ji užívali krásné přírody, tak jsme odháněli hovada. To mě štvalo, prtože chuděra Bellis se každou chvilku oháněla.. Pak ale Barča koně našplíchala repelentem a na chvilku to bylo v pohodě. Pak jsme se vystřídali a zase to byl ten úžasný pocit. Sedět na Bellči bez sedla.. Ááá ♥ Vedla mě Barča a na posledních 15 minut mě pustila samotnou. Takže já jsem seděla na klisně, která se umí cvalem rozběhnout i s jezdcem na zádech pryč, bez sedla a samotná. Byla jsem tááák šťastná. Dokonalá chvilka (až na to bolení mezinoží, kvůli kohoutku :P)..
A odpoledne jsme si měli vyzkoušet jízdu zručnosti nanečisto a naténovat si to na sobotu. Chvilku byla bouřka, ale pak to přestalo, tak jsme šli pro koně do výběhu. (foto). Bellis nejela (:(), tak jsem to chtěla zkusit na Nině, i když jsem na ní v životě nejela. Ale jakmile jsme je stáhli z výběhu, tak se zase rozpršelo, tak jsme je dali do stáje a čistili je tam. Nina byla uplně v tranzu. Stála a koukala z okna. Měla strach. Zvedala kopyta, ustupovala, ale pořád nehybně koukala z okna na blesky. Když jsme ji měli hotovou, tak mě a Kikči Barča řekla, ať zkusíme jít vyčistit Aloise (plemenný hřebec). Viky šla s náma a kontrolovala nás. Když jsme byly u něj v boxe, tak zhaslo světlo, ale pak se zase rožlo. Tak jsme ho jen rychle přejely a chtěli jsme jít zase zpátky, jenže se tak rozpršelo, že jsme museli stát a čekat, než to aspoň trochu přejde. Tak nakonec jsme se teda nějak dostali zpátky, ale už po těch 5ti vteřinách venku jsme byy uplně promočené.. :/

Sobota

Poslední den.. :( Jeli jsme jízdu zručnosti. Počasí nám přálo, jenom Nina byla při čištění celkem neklidná. Zjistili jsme, že se jí uvolnila podkova, ale jet mohla. Já jsem jela mezi posledníma. Napřed jsem se trochu projela vedle, ale trochu jsem znejistila. Nešlo mi klusat, Ninja (jak jíí říkám :)) pořád zpomalovala - musí se hodně pobízet. Ale pak se trochu rozjela. S celkovým časem 53:81s jsem se umístila na druhém místečku :)
A pak bylo celkové vyhodnocení. Za ccelý tábor jsme sbírali body - za soutěže, ustlání apod. A já - pozor - jsem byla prvnííí! :))) Moc mě to potěšilo.. :)) Vyhrála jsem bičík :) I kdž ho nepotřebuji, protože moc nejezdím :D Někdy sem dám fotku :) A video z jízdy zručnosti :) Pak jsem se byla ještě podívat k výběhu za Bellis - rozloučit se :) A ona mi krásně pózovala při focení :)
Úžasný týden.. ♥
Bellis mi už teď moc chybí.. :((
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Domush-kaa Domush-kaa | Web | 7. července 2012 v 20:26 | Reagovat

Taky se mi nikdy z tábora nechce domů:/

2 sestrymcleodovy sestrymcleodovy | Web | 8. července 2012 v 8:53 | Reagovat

Jojo já dnes jedu na Jalováček <3 Za Bellinkou a Viki :D A ostatníma... pak se koukni na můj blog- ale až přístí týden tam bude něco takovéh jako máš ty :D

3 Teriz Teriz | Web | 8. července 2012 v 10:35 | Reagovat

Mě někdy příjde ten týden tááák dlouhý ale přitom se vůbec nenudím, ba naopak :-)
Jinak děkuji za pochvalu dessu, tvůj také nemá chybu! 8-)

4 Anett Anett | Web | 8. července 2012 v 14:30 | Reagovat

Tak to jste si určitě užily! :) Moc krásné fotky a na video a další fotky se těším :) Gratuluju k prvnímu místu :)

5 Miki Miki | Web | 10. července 2012 v 11:49 | Reagovat

Kráné fotky, určo sis to užila :-) gratuluju k prvnímu místu, a tu hru Hovadu někdy skusím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama