Hobby závody Jalovák

29. srpna 2012 v 15:15 | Maya |  Jezdecký deník
Ahoj! Přináším info o závodech :)

V neděli ráno trochu pršelo, ale i přesto mě na Jalovák přivezl taťka na motorce. Čím víc jsme se blížili k Jalováku, tím jsem byla nervóznější. Ale ne kvůli jízdě zručnosti, ale jestli se to nezruší, když je takové počasí.
Po příjezdu k nám přišla Bača (trenérka) a řekla nám, že kvůli počasí se začátek posune alespoň o dvě hodiny, aby nedošlo k nějakému zranění na mokré trávě. Tak jsem tam zůstala a čekala asi hodinu v hospůdce. Potom jsem uviděla dvě kamošky z tábora, tak jsem se k nim připojila a šli jsme do stáje. Byly jsme tam u Simonka, to je poník, co patří jedné té kamoše - Aničce. Anička na něm pojede jízdu zručnosti (moje soupeřka! :D). Dočistily jsme mu kopýtka a pak jsme si tam jen tak hodinu povídaly a dívali jsme se na ostatní, jak čistí a sedlají své koníky.
Asi po hodině šli ti, co jeli drezuru na opracoviště, tak jsme se na ně šli dívat. Fotila jsem a natáčela. Mezitím jsme se bavili o jezdcích a koních, co se nám tam líbí nejvíc. Mě se nejvíc líbila paní L. D. (nechci zveřejňovat jména) na lipické klisně Gabře. Gabra má úžasné chody, je naprosto skvělá. Proto se stala hlavním objektem mého foťáku :)
Ale bylo tam samozřejmě i spousta dalších nádherných koní s dobrými jezdci. I naše trenérka Barča se účastnila se svým valáškem Piškotkem.
Po drezuře byla chvilku pauza a my jsme si vzali koně, na kterých pojedeme jízdu zručnosti. Jela jsem na Nině, to je strašně hodná kobylka. Trošku jsme se rozjezdili a po chvilce jsme si šli prohlédnout trasu jízdy. Bylo tam asi 10 překážek, nic těžkého. Pár kavaletek na překročení, jeden malinký křížek, ale hlavně takové uličky na projíždění. Jednoduché.
Jenže jsme vůbec nevěděli pořadí, v jakém pojedeme. Jako první jela Anička a já se Sárou (další kamoška z tábora) jsme zaběhli zjistit pořadí, v jakém pojedeme. Podle jednoho papíru jsem měla jet jako třetí, tak jsem utíkala zpátky, abych nasedla a půjčila si vestu od Kiky. Jenomže jakmile Anička dojela do cíle, ozvalo se moje jméno a já jsem vůbec nebyla nachystaná. Rychle jsem si oblékla vestu a nasedla, ale ještě jsem si muslea zkrátit třmeny, takže se chvilku čekalo. Mezitím ohlásili pořádí, aby se to už nestalo.
Jízda zručnosti byl vlastně parkur, jaký se potom jel, akorát se změněnýma překážkama.
Jako první byla jedna kavaleta na překročení. Rozjela jsem se na ni v klusu a Nina ji přeskočila. Potom jedna ulička na projetí a následoval křížek. U toho mi Nina v klídku zpomalila do kroku a překročila ho, i když jsem ji vší silou pobízela. Následovala řada asi čtyř kavalet, ulička, další, další další a tak nějak. Poslední překážka vypadala nějak takto.
Mělo se tím projet, jak ukazuje šipka, jenže Nina mi předtím prudce z klusu zastavila, takže jsem málem sletěla :D. Musela jsem ji otočit a najet tam znova, takže jsem ztratila celkem dost času. Ale nebyla jsem jediná, komu to koním udělal.
Celkem nás bylo 12 soutěžících a všichni byli opravdu dobří. Nejlepší ale byly malé děti s vodičem na ponících. Ty byli skvělí, opravdu šikovní.
Potom bylo vyhodnocení. A jak jsem dopadla? Já vlastně nevím. Nebyla jsem mezi prvníma třema a další místa neříkali. Ale mě to nevadilo. Každý dostal spoustu dárků, jako třeba tričko, propisky a různé blbůstky, ale taky všichni dostali stužku. 1. místo získala Áďa, která jela taky na Nině. Byli opravdu dobří.
Nevadí mi, že jsem nevyhrála, nebo že nevím, kolikátá jsem byla. Byla jsem spíš hodně ráda, že jsem mohla být skoro celý den u koní a s kamarády z tábora.
zdroj fotek: facebook - Michaela Trněná
Po jízdě zručnosti následoval parkur, ale ten jsem už neviděla. Přijela pro mě mamka a tu koně moc nebaví. Ale stejně bych neměla fotky, protože foťák se mi vybil už u drezury, takže škoda..
Každopádně to byl super den, který jsem si moc užila!
Všechny fotky: TADY
Mám i video, které ale přidám později, asi zítra. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 *Nikuš* *Nikuš* | 29. srpna 2012 v 16:39 | Reagovat

Povedené fotky !! :-)

2 sestrymcleodovy sestrymcleodovy | Web | 29. srpna 2012 v 17:43 | Reagovat

[1]: Jo L.D. ta byla dobrá, ale i ostatní. A tu jízdu jsi zajela moc dobře, i když jsi nevyhrála :D

3 butterfly-fairy butterfly-fairy | Web | 29. srpna 2012 v 18:51 | Reagovat

Také jsem už jednou jela jízdu zručnosti  na veřejňáku , který pořádala majitelka naší stáje. Jelikož to jeli i ty děti s vodičem bylo to krátké a lehké. Byla jsem vystrašená, protože to byly moje první ¨závůdky¨ , ale neměla jsem se čeho(odvezla jsem si první místo). Stejně si myslím, že by si to zasloužily ty malé dítka.. :-) Jinak článek je krásně napsaný a máš krásné fotky :))

4 Bojča || Affs Bojča || Affs | Web | 29. srpna 2012 v 21:32 | Reagovat

Měli jste štěstí, že se to jenom posunulo... Při mém "štěstí" by se to rušilo hnedka... :D

Fotky z drezury jsou moc pěkné... Líbí se mi ty na rajčeti, takové ty focené zespoda... :)

Moc gratuluju k projetí dráhy, ikdyž nevíš, jak jsi dopadla... Je hezké mít ten pocit jenom z toho projetí :) Já ještě ano takovéhle malé závody nezažila, takže ani nemůžu posoudit, jak bych se zachovala. Buď stejně jako ty a nebo bych pak začala být nervózní a chtěla bych hrozně moc vědet, jak na tom jsem :D

Všechny fotky jsou moc krásné. na té poslední ti to s Ninou strašně sluší a i na té poslední na rajčeti :)

5 Kůstka. Kůstka. | Web | 29. srpna 2012 v 22:29 | Reagovat

No konečně ten článek, už jsem se nemohla dočkat. Třásla jsem se na něj jak drahej psík (vím, o čem mluvím, mám dva doma). :D

Je fajn, že se to jenom posunulo. Já jsem dítě Štěstěny, takže být tam já, tak se to zrušilo. Vážně.

Já si pamatuju svoje první závody. Jízdu zručnosti jsem sice ještě nikdy nejela, první moje závody byly endurance, Z - 40 kilometrů. Bylo to fajn, jela jsem tam ještě s jednou kamarádkou ze stáje. Vcelku jsme startovali tři, takže se to málem taky zrušilo (co říkám, že?). Jak jsme tam přijeli a měli jsme vykládat koně, tak jsem myslela, že sebou seknu, poňáč jsem měla takový nervy, že ani nevím, kde jsem k nim přišla. Nakonec všechno bylo v cajku a já dojela druhá se tří :D Ale bylo to fajn, dostala jsem krásnou stužku a kamaše, který nosil hřebec, kterýho jsem jezdila. Oridovi bohužel vážně nebyly :D

Je dobře, že jsi nakonec celou trať celkem obstojně projela. Ono když se koni nechce, člověk neudělá nic. Důležitý je, že Tě tam nesklepla. Nevadí, že jsi nevyhrála. Jde o ten pocit, že ses zúčastnila. A ten Ti nikdo nevezme. JEN TAK DÁL! :)

6 Anett Anett | Web | 31. srpna 2012 v 18:38 | Reagovat

Supr :) Pěkné fotky jste šikovní! :) Na video se těším :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama